ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (LIVE) 1-1

21:53Corner
59′: Σέντρα Αραούχο, ο Αουγκούστο επικίνδυνα σε κόρνερ… Εκτελεί από τα αριστερά ο Μάνταλος, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ του ΠΑΟΚ.
21:50Αλλαγή
56′: Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Άμραμπατ στην θέση του Γκαρσία και Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι αντίστοιχα.
21:49Out
55′: Σουτ Μπίσεσβαρ σουτ απευθείας από θέση μέσα αριστερά, μετά από τυφλό διώξιμο της άμυνας της ΑΕΚ, άουτ.
21:48Κίτρινη Κάρτα
54′: Κίτρινη στον Ρότα (για φάουλ στον Μπίσεσβαρ). Ορθή απόφαση του Ιταλού ρέφερι.
21:46Corner
52′: Κόρνερ για την ΑΕΚ. Από τα αριστερά ο Μάνταλος, περνά ανεκμετάλλευτο.
21:44Corner
50′: Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία από τα δεξιά στην εκτέλεση και νέο κόρνερ. Από την ίδια πλευρά και με τον ίδιο κιτρινόμαυρο, σταθερά μαζεύει την μπάλα αυτή τη φορά ο Πασχαλάκης.
21:41
Φωνές από την ΑΕΚ για ένα χέρι εκτός περιοχής του Μπίσεσβαρ σε γέμισμα του Ρότα. Δεν υπάρχει φάουλ καν για τον Φάμπρι, καθώς ο παίκτης του ΠΑΟΚ γυρίζει το σώμα του στον αέρα για να αποφύγει την μπάλα, που δεν βλέπει.
21:40Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
46′: Έναρξη β’ ημιχρόνου.
21:38Σχόλιο
Κομβικό σημείο στο ματς μέχρι τώρα η αποβολή του Τσιγγάρα, μέχρι τότε ΑΕΚ δεν υπήρχε (ο ΠΑΟΚ ήταν εμφανώς καλύτερος), μετά το 20′ με το αριθμητικό πλεονέκτημα της Ένωσης, όμως, τα δεδομένα άλλαξαν. Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε το σοκ των Θεσσαλονικέων, έκανε τελικές και σκόραρε, γρήγορα όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια.
21:38
Στους 49 βαθμούς ο 2ος ΠΑΟΚ στους 42 η ΑΕΚ…
21:20Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Λήξη α’ ημιχρόνου, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ στο 1-1.
21:18Απόκρουση
45’+2: Γέμισμα στα καρέ του ΠΑΟΚ, κεφαλιά υπό πίεση Αραούχο, δεν έχει πρόβλημα ο Πασχαλάκης.
21:16Καθυστερήσεις
Συμπληρώθηκαν τα 45′, τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου μέχρι την ανάπαυλα.
21:14Corner
44′: Κόρνερ από τα αριστερά για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια, η μπάλα απομακρύνεται…
21:13
42′: Νέο φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. Ένα μέτρο έξω από το ημικύκλιο και λίγο δεξιά… Εκτελεί απευθείας ο Κούρτιτς, κοντράρει στο τείχος η μπάλα και κόρνερ.
21:12Κίτρινη Κάρτα
41′: Κίτρινη στον Βράνιες (για φάουλ πάνω στον Άκπομ).
21:11Corner
40′: Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος από τα αριστερά στην εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται.
21:10Corner
39′: Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Μάνταλο και νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά με τον Γκαρσία, περνά ανεκμετάλλευτο.
21:09Απόκρουση
38′: Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο βγάζει ασίσιτ έξυπνα με σήκωμα της μπάλας στον Μάνταλο, κεφαλιά προς τα… μέσα, ο Πασχαλάκης διώχνει.
21:07
Απευθείας ο Κούρτιτς, περνά η μπάλα από το τείχος που άνοιξε και ο Τσιντώτας δεν μπορεί να διώξει μέσα από τα χέρια του στην “κλειστή” γωνία, 1-1. Έχει μεγάλη ευθύνη ο γκολκίπερ της ΑΕΚ.
21:07Goal
36′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
21:06
Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, οριακά στα δεξιά της γραμμής της περιοχής της ΑΕΚ και πλάγια 3-4 μέτρα…
21:03Οφσάιντ
33′: Οφσάιντ στον Αραούχο, σωστή υπόδειξη.
21:03Απόκρουση
Σέντρα από τα αριστερά του Μοχαμάντι, με το στήθος στοπάρει ο Αραούχο, η μπάλα στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.
21:02Out
Σουτ Σιμάνσκι από θέση έξω δεξιά, πολλά μέτρα άστοχο.
20:59
Ο Ρότα από πλάγια και δεξιά γυρίζει σε Μάνταλο, γεμίζει με φάλτσα έξω από τη διαγώνιο της περιοχής, ο Λιβάι Γκαρσία νικά στον αέρα τον Κρέσπο, κεφαλιά λίγο πριν τη γραμμή της μικρής περιοχής και στα δίχτυα, 1-0.
20:58Goal
28′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
20:58Out
27′: Μακρινό σουτ Λύρατζη από τα δεξιά, πολλά μέτρα άστοχο…
20:56
Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του ΠΑΟΚ για φωνές και διαμαρτυρίες, που ακούστηκαν (ο Ζ. Ζίβκοβιτς τη δέχθηκε).
20:54Out
24′: Μάνταλος σε Ρότα, σέντρα από τα δεξιά, στην κίνηση στο ύψος του πέναλτι ο Γκαρσία δεν βρίσκει καλά την μπάλα και άουτ. Πρώτη τελική για την ΑΕΚ.
20:51Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Ξανά ματς στο 21’…
20:51
Τα λένε με ο Φάμπρι με τον Λουτσέσκου…
20:50Κόκκινη Κάρτα
19′: Κόκκινη τελικά στον Τσιγγάρα, μένει με δέκα παίκτες ο ΠΑΟΚ νωρίς. Σωστή η απόφαση.
20:49
Πάει ο ίδιος ο διαιτητής στο μόνιτορ του VAR να δει το μαρκάρισμα και να αποφασίσει.
20:48
Γίνεται και έλεγχος από το VAR αν το μαρκάρισμα είναι για κόκκινη.
20:47
17′: Κίτρινη στον Τσιγγάρα (σκληρό μαρκάρισμα στον Αραούχο). Σηκώνει και κόκκινη πάντως. Βρήκε μόνο πόδια και τα δύο του επιθετικού της ΑΕΚ ο παίκτης του ΠΑΟΚ.
20:42Κίτρινη Κάρτα
11′: Κίτρινη στον Σιμάνσκι (φάουλ πάνω στον Άκπομ).
20:36Απόκρουση
6′: Κινείται από τα αριστερά ο Μπίσεσβαρ, βγάζει την παράλληλη, δεν βρίσκει την μπάλα ο Άκπομ, προβολή στην κίνηση, πάνω στο βηματισμό, ο Αουγκούστο, ο Τσιντώτας πέφτει και μπλοκάρει.
20:33Out
2′: Σουτ Αουγκούστο φαλτσαριστό από θέση έξω δεξιά, η μπάλα φεύγει δύο μέτρα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.
20:31Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
1′: Έναρξη αναμέτρησης…
20:28
Οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ…
20:27
Με υπηρεσιακό προπονητή τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο η ΑΕΚ μετά το τέλος του Αργυρή Γιαννίκη.
20:26
Κρύο και μόλις 5 βαθμοί στο Μαρούσι…
20:25
Πανό στο ΟΑΚΑ από την Original: «Είστε όλοι ανίκανοι! Φύγετε όλοι από την ΑΕΚ!», ενδειτικό της κατάστασης, που επικρατεί στις τάξεις των οπαδών της Ένωσης.
20:22
Καλησπέρα σας από τον ανταποκριτή του Sportive24.com, μαζί θα δούμε το εξ αναβολής ματς της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1,  ανάμεσα σε ΑΕΚ  και ΠΑΟΚ….