ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ ΦΙΛΙΚΟ LIVE 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

Γαλαζοκίτρινοι της Λευκωσίας και κιτρινοπράσινοι της Λάρνακας τεστάρουν δυνάμεις σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει της έναρξης του Παγκυπρίου πρωταθλήματος στις 21 Αυγούστου.

Το live της αναμέτρησης:

19:00′ Έναρξη της αναμέτρησης εδώ στο ΓΣΠ.

10′  Αναγνωριστικά το πρώτο δεκάλεπτο του φιλικού.

11′ Πρώτη τελική φάση στον αγώνα για το ΑΠΟΕΛ, ο Σαμπάλα με ατομική ενέργεια βρίσκει χώρο και σουτάρει, έξω η μπάλα

13′ Κίτρινη στον Ματ Ντάρμπισαϊαρ που επανήλθε στο κυπριακό πρωτάθλημα φορώντας την φανέλα της ΑΕΚ αυτή την φορά.

14′ Ο Ακοράν σουτάρει εκτός περιοχής, εύκολα μαζεύει ο Ουζόχο

20′ Λάθος από πλευράς ΑΠΟΕΛ με τον Ντανίλο, ο Ακοράν στον Ντάρμπισαϊαρ, χάνεται η ευκαιρία

21′ Γκολ για τονΑΠΟΕΛ με τον Βινίσιους! Μετά από γκέλα των Λαρνακέων, το εκμεταλεύονται οι γαλαζοκίτρινοι, πάσα του Εφραίμ που βρίσκει τον Κβιλιτάια, αυτός δίνει στον Ντανίλο, δεν μπορεί να το τελειώσει και από πίσω έρχεται ο Βινίσιους που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0…..

25′ Cooling break από τον διαιτητή της αναμέτρησης Ροβέρτο Νικολάου.

28′ Ατομική προσπάθεια του Οκριασβίλι έκανε το σουτ, το βγάζει ο Μαρτίνεθ σε κόρνερ.

35′ Κεφαλιά του Ντάρμπισαϊαρ, στα χέρια του Ουζόχο η μπάλα χωρίς να ιδιαίτερη ανησυχία για τον κήπερ των γαλαζοκιτρίνων.

Τέλος Α’ Ημιχρόνου. ΑΠΟΕΛ 1 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0

Β’ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

Πολλές μαζεμένες αλλαγές για τον ΑΠΟΕΛ. Μιχαήλ, Καρώ, Νταουσβίλι, Κατσαντώνης,  Μπερν, Γουίλερ, Βρόντης, Ντονγκαλά.

– 52′ Προωθημένη πάσα στον Ντανίλο, ο Βραζιλιάνος δεν μπορεί να γυρίσει στον Κατσαντώνη, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

– 57′ Σέντρα του Αναστασίου προς το μέρος του Γκαρθία, διώχνει ο Ντονγκαλά.

– 58′ Νέες αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ, οι Πολυκάρπου και Τσουτσούκης ετοιμάζονται να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο.

– 60′ Αναπτύχθηκε εξαιρετικά η ΑΕΚ, ο Τιάγκο από τα αριστερά, πέρασε στον Γκαρθία που έκανε το βολέ αλλά βρήκε σε ετοιμότητα τον πορτιέρο του ΑΠΟΕΛ Μιχαήλ.

– 68΄Και το δεύτερο στον αγώνα απαραίτητο με τέτοιες θερμοκρασίες που επικρατούν στην χώρα μας cooling break.

-76′ Διαγώνιο σουτ του Παραλιμνίτη Θεοδώρου από την αριστερά όπως επιτείθετε ο ΑΠΟΕΛ η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Μαρτίνεθ.

-77′ Γρήγορη αντεπίθεση για την ομάδα της ΑΕΚ με τον Ματ να δίνει έξοχη ασίστ στον Τιάγκο Φερέιρα που με υποδειγματικό πλασέ ισοφάρισε για την ομάδα της Λάρνακας. 1-1 η ΑΕΚ.

-84′ Νέα αλλαγή για τον Σάββα Πουρσαϊτίδη που δινει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς που προωθήθηκαν στην πρώτη ομάδα.

Ο Κούτσακος με τον αριθμό 89 πέρνει την θέση του Στυλιανού Βρόντη με τον αριθμό 76 που μπήκε στον αγώνα στο 46ο λεπτό.

-88′ Κίτρινη κάρτα στον Ανδρέα Κατσαντώνη για διαμαρτυρία στον διαιτητή της αναμέτρησης κύριο Ροβέρτο Κώστα.

2 λεπτά ο επιπλέον χρόνος των καθυστερήσεων εδώ στο ΓΣΠ στο ισόπαλο 1-1 ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ…

Τριπλό σφύριγμα από τον διαιτητή του αγώνα Ροβέρτο Κώστα που βρίσκει τους δύο προπονητές αρκετές ευχαριστημένους από το θέαμα και τον βαθμό ετοιμότητας των ομάδων τους στο αποψινό φιλικό αγώνα.