Ελβετία-Ισπανία 1-1 (live)

20:24Goal
68′: ΓΚΟΛ για την ΕΛΒΕΤΙΑ! 1-1 και όλα είναι πιθανά πλέον με την ψυχολογία να είναι με το μέρος της ομάδας του Bλάντιμιρ Πέτκοβιτς!!!
Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Σακίρι με υποδειγματικό πλασέ!
20:23Κίτρινη Κάρτα
67′: Κίτρινη κάρτα στον Βίντμερ.
20:20Απόκρουση
64′: Μεγάλη ευκαιρία για την Ελβετία! Πάσα τρύπα του Βάργκας στον Ζούμπερ, που πλασάρει από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά αλλά ο Ουνάι Σίμον αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.
20:19Corner
63′: Κόρνερ για την Ισπανία από τα αριστερά, βγαίνει πρώτος στο πρώτο δοκάρι ο Ακάντζι και διώχνει.
20:12Out
56′: Ευκαιρία για την Ελβετία! Ο Ροντρίγκες εκτελεί το κόρνερ, ο Ζακάρια παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο εκατοστά άουτ από την εστία των Ισπανών.
20:11Corner
55′: Κόρνερ για την Ελβετία από τα αριστερά, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Λαπόρτ. Το 0-1 είναι εύθραστο σκορ και ανά πάσα στιγμή μπορεί να έχουμε νέα δεδομένα στην αναμέτρηση.
20:11Αλλαγή
55’: Αλλαγή για την Ισπανία. Εκτός ο Μοράτα, μέσα ο Μορένο.
20:09Out
52′: Ο Σακίρι εκτελεί απευθείας με πολλά φάλτσα το κόρνερ, θέλοντας να αιφνιδιάσει τον Ουνάι Σιμόν, όμως η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:08Corner
52′: Κόρνερ για τους Ελβετούς από τα δεξιά
20:07Out
50′: Γύρισμα του Όλμο από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Κόκε από το ύψος του πέναλτι, εντελώς άστοχη.
20:04Corner
48′: Κόρνερ για την Ελβετία από τα δεξιά, το 5ο στην σειρά χωρίς κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα για τους Ελβετούς.
20:02Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
46′: Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στην «Γκάζπρομ Αρένα» της Αγίας Πετρούπολης.
19:46
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο. Η Ισπανία για την ώρα τουλάχιστον πέρνει το ζητούμενο που είναι το γκολ και χωρίς να παραβιαστεί η εστία της.
19:45Καθυστερήσεις
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος της καθυστέρησης.
19:39Out
39′: Ο Σακίρι ξανά στην εκτέλεση, ο Βίντμερ την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, άστοχη.
19:39Corner
39′: Ακόμη ένα κόρνερ για την Ελβετία από τα δεξιά.
19:34Out
34′: Εκτελεί ο Σακίρι, κεφαλιά του Ακάντζι, ψηλά άουτ.
19:34Corner
34′: Κόρνερ για την Ελβετία από τα δεξιά.
19:29
28′: Συνεχίζουν οι Ίβηρες να έχουν την υπεροχή, με τους Ελβετούς από την άλλη να είναι εντελώς ακίνδυνοι.
19:25Απόκρουση
25′: Απειλεί η Ισπανία! Εκτελείται το κόρνερ από τον Κόκε, ο Αθπιλικουέτα παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Ζόμερ μπλοκάρει σταθερά στο κέντρο της εστίας.
19:24Corner
25′: Κόρνερ για τους Ισπανούς από τα δεξιά.
19:23Αλλαγή
23’: Αναγκαστική αλλαγή για την Ελβετία, καθώς ο Εμπολό αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Βάργκας.
19:19Corner
20′: Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Ελβετία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση από τον Σακίρι.
19:17Out
17′: Με το δεξί πόδι εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Κόκε, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:16
16′: Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους Ισπανούς. Τρία περίπου μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά έχει στηθεί η μπάλα…
19:15Corner
15′: Κόρνερ για την Ισπανία από τα αριστερά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Εμπολό.
19:13Οφσάιντ
13′: Οφσάιντ ο Σεφέροβιτς, ήταν σε αντικανονική θέση.
19:10
Ο Κόκε εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Άλμπα που σουτάρει στην κίνηση έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Ζακάρια, μπερδεύει τον Ζόμερ και καταλήγει στα δίχτυα. Αυτογκόλ και 0-1 για τους Ισπανούς.
19:08Goal
8′: ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ!
19:07Corner
8′: Κόρνερ για την Ισπανία από τα δεξιά.
19:05
Οι Ισπανοί, όπως αναμενόταν, έχουν την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα.
19:02Απόκρουση
2′: Ο Σακίρι σουτάρει με το αριστερό από μακρινή απόσταση, η μπάλα κοντράρει στον Πάου Τόρες και στη συνέχεια ο Ουνάι Σιμόν μαζεύει εύκολα.
19:01Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
1′: Σέντρα στο ματς.
18:56
Και τώρα η ώρα των εθνικών ύμνων των δύο χωρών…
18:55
Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρα.
18:53
Συντριπτικά υπέρ των Ισπανών είναι η παράδοση καθώς σε 22 συναντήσεις της με την Ελβετία μετρούν 16 νίκες, έχοντας ηττηθεί μόλις μία φορά.
18:50
Οι «φούριας ρόχας» στον αντίποδα, πήραν το εισιτήριο για τους «8» με το εντυπωσιακό 5-3 επί της Κροατίας στην παράταση.
18:47
Στη φάση των «16» οι Ελβετοί έκαναν την έκπληξη αποκλείοντας στη διαδικασία των πέναλτι με 5-4 (καν. διάρκεια και παράταση 3-3) το μεγάλο φαβορί της διοργάνωσης, Γαλλία.
18:43
Ο αγώνας ξεκινά σε λιγότερο από 20 λεπτά και διεξάγεται στη «Γκάζπρομ Αρένα» της Αγίας Πετρούπολης.
18:40
Φίλες και φίλοι του sportive24.com, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του πρώτου προημιτελικού του Euro 2020 ανάμεσα στην Ελβετία και την Ισπανία.

Συνθέσεις – Διαιτητές:

ΕΛΒΕΤΙΑ
Ζόμερ, Ελβέντι, Ακάντζι, Ροντρίγκες, Βίντμερ, Ζούμπερ, Ζακάρια, Φρόιλερ, Σακίρι, Εμπολό, Σεφέροβιτς.
Αναπ: Εμβογκό, Κόμπελ, Εμπαμπού, Βάργκας, Σο, Φάσναχτ, Μπενίτο, Γκαβράνοβιτς, Φερνάντες, Σχαρ, Τσιούμαρτ, Λοτομπά.
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ουνάι Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Λαπόρτ, Πάου Τόρες, Άλμπα, Μπουσκέτς, Κόκε, Πέδρι, Φεράν Τόρες, Σαράμπια, Μοράτα.
Αναπ: Ντε Χέα, Σάντσεθ, Ντιέγκο Γιορέντε, Μάρκος Γιορέντε, Μορένο, Τιάγκο, Έρικ Γκαρθία, Γκαγιά, Ρόδρι, Όλμο, Τραορέ, Ογιαρθάμπαλ.
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Όλιβερ (Αγγλία) Βοηθοί: Μπαρτ (Αγγλία), Μπένετ (Αγγλία) 4ος: Χάτεγκαν (Ρουμανία)
Διαιτητής ήταν ο Όλιβερ (Αγγλία) VAR: Κάβαναγκ (Αγγλία) AVAR: Ντίνγκερτ (Γερμανία), Μπετς (Αγγλία), Άτγουελ (Αγγλία) 4ος: Χάτεγκαν (Ρουμανία).