ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟ 3-0

Φίλοι και φίλες της SPORTIVE24 στην Κύπρο και το εξωτερικό καλησπέρα σας. Σε 25 περίπου λεπτά θα παρακολουθήσουμε μαζί τον αγώνα της 3ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου του Nations League ανάμεσα στην Εθνική Ελλάδας και την Εθνική Κύπρου.

Ο αγώνας στο Πανθεσσαλικό στάδιο αναμένεται να προσελκύσει αρκετός κόσμος αφού όπως έγινε γνωστό προπωλήθηκαν περισσότερα από 14 χιλιάδες εισιτήρια όπερ σημαίνει ότι θα έχουμε ζωντάνια και στις εξέδρες του σταδίου.

Το live της αναμέτρησης:

23:43
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας ξημέρωμα από τα γραφεία της SPORTIVE24 στον Άγιο Δομέτιο!
23:39
Τελικό και στη Πρίστινα, με το Κόσοβο να επικρατεί με 3-2 της Βόρειας Ιρλανδίας. Πλέον με νίκη της «γαλανόλευκης» επί των Κοσοβάρων την Κυριακή (12/6), θα έχει εξασφαλιστεί η πρωτιά στον όμιλο και η άνοδος στην παραπάνω κατηγορία θα είναι πλέον ΓΕΓΟΝΟΣ!
23:38
Η Ελλάδα κερδίζει εύκολα την Κύπρο με 3-0 και κάνει το 3Χ3 στο Nations League.
23:37Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Λήξη του αγώνα.
23:36
90+2′: Στο έδαφος ο Λημνιός, πιάνει το γόνατό του και σφαδάζει. Αποχωρεί με το φορείο…
23:35Καθυστερήσεις
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
23:28
Ξεκίνησε να βρέχει στο Πανθεσσαλικό στάδιο…..
23:25Αλλαγή
81’: Κλείνει τις αλλαγές της η Ελλάδα. Ο Μπακασέτας αποχωρεί μέσα σε αποθέωση, μπαίνει ο Παπανικολάου που κάνει ντεμπούτο με το εθνόσημο.
23:21Απόκρουση
77′: Ο Χριστοφή, μέσα από την περιοχή, σουτάρει πέφτοντας με το αριστερό όμως ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.
23:20Corner
76′: Κόρνερ για την Κύπρο από τα αριστερά, βγάζει την άμυνα η Ελλάδα.
23:17Αλλαγή
74′: Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για την Κύπρο, με τον Σπόλιαριτς να παίρνει τη θέση του αειθαλή Παπουλή.
23:14Απόκρουση
70′: Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Μπακασέτας σουτάρει πάνω σε αντίπαλο, η μπάλα καταλήγει στον Μασούρα που από κοντά κάνει την κεφαλιά, αλλά ο Μιχαήλ αποκρούει εντυπωσιακά.
23:09Out
65′: Απειλεί η Κύπρος! Ο Χριστοφή γεμίζει με φάουλ από τα δεξιά, ο Λαΐφης παίρνει την κεφαλιά, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
23:08Αλλαγή
64′: Δύο αλλαγές για την Κύπρο. Τζιωνής και Ν. Παναγιώτου αντικαθιστούν Λοΐζου και Ν. Ιωάννου αντίστοιχα.
23:05Απόκρουση
61′: Γύρισμα του Μπάλντοκ από τα δεξιά της περιοχής, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Μιχαήλ.
23:04Οφσάιντ
60′: Οφσάιντ ο Λημνιός, σωστή απόφαση.
22:56Αλλαγή
53′: Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα. Κουρμπέλης αντί Μάνταλου και Αλεξανδρόπουλος αντί Σιώπη. Φρεσκάρει την Ελλάδα ο κόουτς Γκουστάβο Πογέτ.
22:56Κίτρινη Κάρτα
52′: Κίτρινη κάρτα στον Λοΐζου.
22:53
Ο Μάνταλος πασάρει στον Λημνιό που ντριμπλάρει με το αριστερό τον Ν. Ιωάννου, σουτάρει αμέσως με το δεξί από το ύψος της περιοχής και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Εξαιρετικό τέρμα από τον διεθνή εξτρέμ.
22:52Goal
48′: ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!
22:50Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
46′: Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
22:49Αλλαγή
Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μασούρας αντικαθιστά τον Δουβίκα.
22:48Αλλαγή
Διπλή αλλαγή για την Κύπρο. Λαΐφης αντί Κατελάρη και Χριστοφή αντί Σωτηρίου.
22:33
Η Ελλάδα πηγαίνει στα αποδυτήρια με γερό μαξιλαράκι με 2-0 χάρη στα γκολ των Μπακασέτα (8’) και Παυλίδη (20’).
22:32Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
22:32Κίτρινη Κάρτα
45+2′: Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.
22:30Καθυστερήσεις
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο 45λεπτο….
22:25Out
40′: Μεγάλη ευκαιρία για την Κύπρο! Ο Σωτηρίου φεύγει στην κόντρα, πασάρει για τον Πίττα που φάτσα με τον Βλαχοδήμο κάνει το σουτ αλλά αστοχεί από πολύ πλεονεκτική θέση για να μειώσει στο σκορ….
22:24Corner
40′: Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, όμως οι παίκτες μας απομακρύνουν.
22:24Απόκρουση
40′: Σέντρα – σουτ του Λημνιού από τα δεξιά, η μπάλα παίρνει ύψος και Μιχαήλ την διώχνει σε κόρνερ.
22:19Corner
35′: Κόρνερ για τη Κύπρο από τα δεξιά με τον  Χάμπο Κυριάκου, περνά ανεκμετάλλευτο.
22:14
29′: Πρόβλημα και για τον Δουβίκα, που δέχθηκε ένα χτύπημα στο γόνατο από τον Γκόγκιτς. Μπήκε μέσα το ιατρικό τιμ και προσέφερε τις πρώτες βοήθειες στον επιθετικό της Ουτρέχτης που συνεχίζει, πάντως, κανονικά.
22:09Αλλαγή
24′: Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χατζηδιάκος και στη θέση του μπαίνει ο Τζαβέλλας.
22:07Corner
24′: Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά με τον Μάνταλο, δεν αποφέρει κάτι.
22:05
Ο Κατελάρης κάνει λάθος, ο Μπακασέτας επωφελείται κινείται προς τα δεξιά της περιοχής και γυρίζει για τον Παυλίδη, που με εξουδετερωμένο τον Μιχαήλ, δεν έχει πρόβλημα να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-0.
22:05Goal
20′: ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!
22:03
Για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ελλαδίτης στόπερ….
22:02
17′: Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Χατζηδιάκος που χτύπησε στο κεφάλι.
21:59Σχόλιο
14′: Προσπαθούν να κυκλοφορήσουν τη μπάλα οι παίκτες του Κωστένογλου.
21:55
Τρίτο γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια στο Nations League για τον άσο της Τράμπζονσπορ, που δείχνει ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα.
21:53
Ο Τσιμίκας προλαβαίνει την μπάλα πριν περάσει την τελική γραμμή και σεντράρει από τα αριστερά, ο Ν. Ιωάννου απομακρύνει ασταθώς, αλλά ο Μπακασέτας με ξερό βολέ εκτός περιοχής ανοίγει νωρίς νωρίς το σκορ.
21:53Goal
8′: ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!
21:51Σχόλιο
Πιέζει ψηλά η Ελλάδα στο ξεκίνημα, κάνοντας παιχνίδι από τα άκρα.
21:50Out
5′: Ο Λημνιός σεντράρει από τα δεξιά, ο Μάνταλος κάνει τη γυριστή κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
21:45Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα
1′: Έναρξη αναμέτρησης.
21:43
Με λευκές εμφανίσεις η Ελλάδα, με μπλέ η Κύπρος μας!
21:40
Και τώρα η ανάκρουση του εθνικού ύμνου, που φυσικά είναι κοινός για Ελλάδα και Κύπρο. Συγκινητικές στιγμές στο Πανθεσσαλικό, με τον κόσμο να ψάλει ομαδικά τον «Ύμνο εις την ελευθερία»!!!! Το highlight της βραδιάς!!!
21:38
Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
21:35
Στο άλλο ματς του ομίλου, το Κόσοβο υποδέχεται τη Βόρεια Ιρλανδία.
21:34
Η ομάδα μας  από την πλευρά της, στοχεύει στην πρώτη της νίκη στον θεσμό καθώς μετρά μια ήττα (0-2 από το Κόσοβο) και μία ισοπαλία (0-0 με την Βόρεια Ιρλανδία).
21:29
Μετά τις νίκες σε Βόρεια Ιρλανδία και Κόσοβο, αμφότερες με 0-1, οι γηπεδούχοι θα επιδιώξουν να πετύχουν το 3/3 και να κάνουν άλλο ένα βήμα για την πρωτιά στον όμιλο….!
21:27
Το παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό, το οποίο αναμένεται να έχει αρκετό κόσμο καθώς έχουν πουληθεί πάνω από 14.000 εισιτήρια, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.
21:20
Φίλες και φίλοι του ποδοσφαίρου καλησπέρα σας! Θα δούμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Ελλάδα και την Κύπρο για την 3η αγωνιστική του 2ου ομίλου της 3ης κατηγορίας του Nations League.