Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τσέκαρε το «εισιτήριο» για τους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας μετά την μεγάλη νίκη που πέτυχε σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος με αντίπαλο την Λίβερπουλ, κερδίζοντας με 3-2 στο «Ολντ Τράφορντ».

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ άνοιξε το σκορ στο 18′, με τους «κόκκινους διαβόλους» να αντιδρούν και να παίρνουν προβάδισμα με τα γκολ των Γκρίνγουντ στο 26′ και Ράσφορντ στο 48′ της αναμέτρησης.

Δέκα λεπτά αργότερα (58ο λεπτό) ισοφάρισε ο Σαλάχ για τους πρωταθλητές Αγγλίας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με τον τελευταίο λόγο να ανήκει στον Μπρούνο Φερνάντες (φώτο), ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 78′ του αγώνα.

Νωρίτερα, η Τσέλσι νίκησε με 3-1 τη Λούτον, η Λέστερ ξεπέρασε με 1-3 το εμπόδιο της Μπρέντφορντ, ενώ η Μπέρνλι κέρδισε εκτός έδρας τη Φούλαμ με 3-0. Tέλος, η Έβερτον επιβλήθηκε με 3-0 της Σέφιλντ Γουέντνσντεϊ.