ΑΠΟΕΛ-Ανόρθωση 0-2 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την Ανόρθωση στο στάδιο Γ.Σ.Π (17:00, Cablenet Sports 1) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του α’ ομίλου του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας.

Το ΑΠΟΕΛ είναι στην κορυφή με 66 βαθμούς, η Ανόρθωση στην 6η θέση με 49 βαθμούς.

Χορηγός της διαδικυακής μας μετάδοσης η εταιρεία ηλεκτρικών ειδών SOFRONIOU ELECTRONICS LTD με κατάστημα στο Στρόβολο Λεωφόρος Τσερίου την οποίαν και ευχαριστούμε για την χορηγία.

ΤΟ LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:

17:00 Στην σέντρα η γηπεδούχος ομάδα του ΑΠΟΕΛ που πήρε την βόρειο εστία στο πρώτο ημίχρονο.

Πρώτο κερδισμένο κόρνερ για τους γαλαζοκίτρινους στο 4 λεπτό περνά ανεκμετάλευτο…

8΄Ο Φερέιρα με ωραία πλασαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής βάζει την Ανόρθωση σε θέση οδηγού στον αγώνα.

Ψυχρολουσία στο ΓΣΠ από τους χιλιάδες φίλους των γαλαζοκιτρίνων…

13΄ Σουτ του Μαρκίνος εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Αρμπολέδα.

15′ Λάθος του Κορέια στην περιοχή της Ανόρθωσης, δεν μπόρεσαν, όμως, να το εκμεταλλευτούν οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, για να ισοφαρίσει. Ο Αρμπολέδα έδιωξε με τα πόδια στο σουτ του Βιτάλ από αριστερά στην περιοχή της Ανόρθωσης, μετά τη σέντρα του Βιτάλ.

-20′ Πολύ καλή φάση για το ΑΠΟΕΛ, αλλά Τομανέ και Μαρκίνος δεν πρόλαβαν την μπάλα στην περιοχή της Ανόρθωσης, μετά τη σέντρα από δεξιά του Δώνη.

26′ Έξοχη ατομική ενέργεια του Μαρκίνιος που πέρασε όποιον βρήκε στο διάβα του εκανε το σουτ την κατάλληλη στιγμή όμως ο Αρμπολέδα απέκρουσε την μπάλα με δυσκολία.

28′ Ανεβάζει απόδοση ο ΑΠΟΕΛ που χάνει νέα ευκαιρία με σουτ του Βιτάλ από το ύψος της μεγάλης επανορθωτικής.

31′ Κίτρινη στον Γκερέρο (Νο.10), για φάουλ στον Μαρκίνιος.

-36′ Μπαλιά του Κορέια από αριστερά, ο Μπέλετς πρόλαβε την μπάλα πριν από τον Παρούτη.

-40′ Δοκάρι για την Ανόρθωση με σουτ του Φερέιρα! Ήταν δύο παίκτες της Ανόρθωσης μόνοι τους απέναντι από τον Μπέλετς.

41′ Κόρνερ του Μαρκίνιος κεφαλιά του Κοσταντίνοφ μόλις έξω από το δεξί δοκάρι της Ανόρθωσης.

2 λεπτά ο επιπρόσθετος χρόνος των καθυστερήσεων σύμφωνα με τον 4ο διαιτητή.

45’+2′ Φάουλ για το ΑΠΟΕΛ σε καλό σημείο, λίγο έξω από την περιοχή της Ανόρθωσης.

45’+3′ Απευθείας εκτέλεση από τον Βιτάλ η μπάλα έξω.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΓΣΠ και η Ανόρθωση είναι μπροστά στο σκορ με 0-1 καθώς αιφνιδίασε τον ΑΠΟΕΛ στο 8ο λεπτό με τον Φερέιρα να χρίζεται σκόρερ για τους κυανόλευκους της Αμμοχώστου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

18:00 Στην σέντρα η ομάδα της Ανόρθωσης που έχει το προβάδισμα στο σκορ…

-52′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με τον Μηνά Αντωνίου, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Εξετάζεται η φάση από το VAR. Σωστή η απόφαση του διαιτητή αντικανονικό το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

54΄Κοσταντίνοφ και Μαρκίνιος εκτός αγώνα. Στις θέσεις τους οι Κβιλιτάια και Μεχρί αντίστοιχα.

59′ Γκοοοολ 0-2 για την Ανόρθωση. Ο Κορέια σεντράρει στην περιοχή και ο Παρούτης από κοντά εντελώς μόνος με άνετο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

63′ Μαιόλι στην θέση του Δώνη. Αλλαγή και για την Ανόρθωση (διπλή) εντός αγώνα οι Κάργας και Κίκο στις θέσεις των Φερέιρα και Μηνά Αντωνίου.

70′ Νέα αλλαγή για την Ανόρθωση εντός ο Γουαρίς (Νο.20) στην θέση του Παρούτη Νο.17

74′ Εφραίμ και Γουίλσον στις θέσεις των Σούσιτς και Τομανέ αντίστοιχα.

85΄Διπλή αλλαγή για την ομάδα της Αμμοχώστου. Εντός αγώνα οι Τζούλιου (Νο.50) και Περέα (Ν0.80) στις θέσεις των Χρυσοστόμου και Γκερέρο.

6 λεπτά καθυστερήσεις σύμφωνα με την απόφαση του διαιτητή Χ.Θεουλή.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ η Ανόρθωση με το σπαθί της κερδίζει τον αγώνα με 0-2 και ξαναβάζει φωτιά στο πρωτάθλημα αφού η διαφορά του ΑΠΟΕΛ από την δεύτερη ΑΕΚ Λάρνακας μειώθηκε στο 1 βαθμό 66 έναντι 65 και πλέον θα δούμε χιτσοχικό φινάλε στις επανοπείνασες αγωνιστικές του εφετινού μαραθωνίου….

Ευχαριστώ που μείνατε συντονισμένοι και απόψε καθόλη την διάρκεια του 90+λεπτου στην WWW.SPORTIVE24.COM

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:

ΑΠΟΕΛ: Μπέλετς, Σούσιτς, Βιτάλ, Πέτροβιτς, Ντβάλι, Κοσταντίνοφ, Ντάλσιο, Μαρκίνιος, Ντονγκαλά, Δώνης, Τομανέ.
Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Σιπριάνο, Εφραίμ, Φαουάζ, Γουΐλσον, Βιγιαφάνες, Κβιλιτάια, Μαϊόλι, Τσεπάκ, Σατσιάς, Σαρφό, Μεχρί.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Αρμπολέδα, Κορέια, Αντωνίου, Μαρμούκ, Κορρέα, Μακούν, Αρτυματάς, Χρυσοστόμου, Παρούτης, Φερέιρα, Γκερέρο.
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Κεραυνός, Ουαγκέ, Κάργας, Γουαρίς, Κίκο, Τζουλίου, Κωνσταντίνου, Χαραλάμπους, Περέα.