ΑΠΟΕΛ-ΓΑΝΔΗ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την Γάνδη στο Γ.Σ.Π. για τα πλέι οφς του Κόνφερενς Λιγκ, με τους γαλαζοκίτρινους να ψάχνουν την νίκη και ανατροπή της ήττας με 2-0 στον πρώτο αγώνα.

Θα είναι δύσκολη η αποψινή αποστολή ομολογουμένως, όμως η ομάδα του Ρικάρντο Σα Πίντο έχει την πίστη πως με τον 12ο παίκτη στο πλευρό της μπορεί να τα καταφέρει να φέρει τούμπα το ματς.

Η αναμέτρηση θα μεταδίδεται ζωντανά διαδικτυακά μέσω της ιστοσελίδας μας WWW.SPORTIVE24.COM

Χορηγός της αναμέτρησης τα βιβλιοπωλεία ΠΑΡΓΑ τα οποία και ευχαριστούμε για την ευγενική χορηγία και την στήριξη στο έργο μας.

ΤΟ LIVE THΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:

Σέντρα στις 20:00

2′ Σουτ του Orban από μακριά, εντελώς άστοχη η προσπάθεια του.

-4′ Ωραίος συνδυασμός ανάμεσα σε Κβιλιτάια και Βιγιαφάνες μέσα στην περιοχή, έφυγε λίγο ο έλεγχος της μπάλας από τον Γεωργιανό φορ και Roef έπεσε έγκαιρα και μπλόκαρε.

-5′ Ξανά ο Κβιλιτάια στην περιοχή, από διαγώνια θέση δεν έκανε καλό σουτ.

Με αυτά και μ΄αυτά συμπληρώσαμε αισίως 18 λεπτά αγώνα εδώ στο ΓΣΠ με την λευκή ισοπαλία να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο μονομάχων.

19′ Cooling break διατάζει ο Νορβηγός ρεφ που λόγω και της ζέστης και υγρασίας κάνει ανυπόφορη την κατάσταση εντός των τεσσάρων γραμμών για τους πρωταγωνιστές της αναμέτρησης.

26′ Κάρτα στον Ντάλσιο για φάουλ στον Cuypers (ορθή η απόφαση του Σκανδιναβού διαιτητή)

-28′ Σκοράρει η Γάνδη με σουτ του Cuypers από κοντά μετά από σέντρα του Brown και ασταθή απόκρουση του Μπέλετς, ψηλά το σημαιάκι για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

-29′ Κίτρινη στον Τσεμπάκ για φάουλ στην φάση του τέρματος των Βέλγων.

-Ελέγχεται από τοn VARista η φάση. Αναμονή….

-31′ Μετρά τελικά το γκολ μετά από τον έλεγχο της φάσης. 0-1 οι Βέλγοι παγώνουν το ΓΣΠ…..

-32 Κάρτα στον Πέτροβιτς για φάουλ στον Orban.

-34′ Φάουλ για την Γάνδη σε επικίνδυνο σημείο, μετά από υπόδειξη για χέρι του Τσεμπάκ. Διαμαρτύρονται δικαίως οι παίκτες του ΑΠΟΕΛ, δεν υπήρχε χέρι στη φάση. λανθασμένη η απόφαση του διαιτητή στην φάση αυτή.

(σχόλιο) Ακόμα πιο δύσκολο το έργο του ΑΠΟΕΛ μετά το γκολ της Βελγικής ομάδας που πλέον έχει μαξιλαράκι 3 τερμάτων υπέρ της!!!

-36′ Ο Ζέφτε στην περιοχή έκανε τη σέντρα, η μπάλα σε παίκτη της Γάνδης, ζητά έντονα πέναλτι το ΑΠΟΕΛ. Δεν υπήρχε παράβαση όπως φαίνεται από τα ριπλέι εδώ στα δημοσιογραφικά θεωρεία.

-37′ Κίτρινη στον προπονητή του ΑΠΟΕΛ Ρικάρντο Σα Πίντο για διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή του αγώνα.

5 λεπτά ο επιπλέον χρόνος των καθυστερήσεων σύμφωνα με την υπόδειξη του 4ου ρεφ Mohammad Usman Aslam.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ και τα πράγματα είναι πάρα πάρα πολύ δύσκολα για την ανατροπή των δεδομένων μετά και το γκολ στο 29ο λεπτό του Hugo Cuypers….

Μαζι σας και παλι σε 15 περίπου λεπτά…

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

46′ Διπλή αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ που θα τα δώσει όλα για όλα πλέον χωρίς να έχει κάτι άλλο να χάσει..

Εντός αγώνα οι Φετφατζιδης και Ντογκαλά στις θέσεις των Βιγιαφάνιες και Τσεμπάκ.

Nεα αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ. Εντός ο Εφραίμ (Νο.7) στην θέση του Μαρκίνιος (Νο.36).

-62′ Tissoudali και Fadiga περνάνε μέσα για την Γάνδη.

-68  Ο Ισπανός Τομανέ πέρνει φανέλα βασικού στην θέση του Ντάλσιο.

-78΄0-2 για την Γάνδη με σκόρερ αυτή την φορά τον Tarik Tissoudali που μπήκε αλλαγή στην αναμέτρηση στο 62 λεπτό….Ανώτερη και 100% αποτελεσματική η Βελγική ομάδα που θα πάρει δεύτερη νίκη εδώ στο ΓΣΠ επί του ΑΠΟΕΛ που πλέον ρίχνει το βάρος στο ελ κλάσικο της Κυριακής με αντίπαλο την Ομόνοια.

Στο μεταξύ ο Αρης στη Λεμεσό (στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ) κάνει πραγματικά πάρτι, αφού κερδίζει με το πελώριο 6-2 την Σλόβαν Μπρατισλάβας πέρνωντας μια μεγάλη πρόκριση με ανατροπή των δεδομένων!!!

5 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων για το τέλος της αναμέτρησης σύμφωνα με τον 4ο ρεφ.

Τυπικής διαδικασίας τα εναπομείναντα λεπτά….αφού όλα έχουν κριθεί εδώ στο ΓΣΠ…

Οι φίλοι του ΑΠΟΕΛ δεν σταμάτησαν λεπτό να ζητωκραυγάζουν απόψε και να αποτελούν την ασπίδα και το δόρυ της ομάδας του…Πλέον με συνθήματα ζητούν από τους παίκτες τους να κερδίσουν την Ομόνοια την Κυριακή το βράδυ!!!

Ο Εφραίμ στις καθυστερήσεις μειώνει στο σκορ σε 1-2 για τους γαλαζοκίτρινους που είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Τριπλό σφύριγμα από τον Νορβηγό διαιτητή που βρίσκει την Γάνδη να εξασφαλίζει δικαίως στα 180+ λεπτά την πρόκριση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης (τρίτης τη τάξη της ΟΥΕΦΑ) και τον ΑΠΟΕΛ να στρέφει την προσοχή του στις εγχώριες διοργανώσεις και στο πρώτο ουσιαστικά εφετινό του παιχνίδι απέναντι στην Ομόνοια το βράδυ της Κυριακής εδώ στο Γ.Σ.Π. ως τυπικά φιλοξενούμενος.

Ευχαριστούμε για την προσοχή σας καθόλη την διάρκεια του αγώνα.

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ και ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους φίλους και επισκέπτες μας σε Κύπρο και εξωτερικό!!!