ΑΠΟΛΛΩΝ-ΑΠΟΕΛ 3-2 ΤΕΛΙΚΟ

Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Απόλλωνα Γιοβάνοβιτς.

Κίτρινη κάρτα στον αναπληρωματικό τερματοφύλακα του Απόλλωνα Δημητρίου για διαμαρτυρίες.

90+2 Κίτρινη κάρτα στον Πέδρο.

7 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων σύμφωνα με τον 4ο διαιτητή.

-80′ Κίτρινη στον Βινίσιους για φάουλ στον Γιάνγκα.

-82′ Κίτρινη στον Ρομπέρζ.

-83′ Εφραίμ αντί Μάγκλιτσα, Ντανίλο αντί Σατσιά.

-84′ Κίτρινη στον Ογκέντα για φάουλ στον Πέδρο.

75′ ΓΚΟΛ 3-2! Άμεση απάντηση από τον ΑΠΟΕΛ. Ο Ντονγκαλά έφυγε από δεξιά και έβγαλε την σέντρα, ο Οκριασβίλι με ένα απίθανο γυριστό σουτ στον αέρα διατήρησε την ομάδα του σε τροχιά κέρδους στο ντέρμπι κορυφής που αποζημιώνει τους φίλους των δύο ομάδων για το θέαμα και τα γκολ!

-78′ Ο Φιλιώτης στη θέση του Μαυρία.

72′ ΓΚΟΛ 3-1! Οι γηπεδούχοι “χτυπάνε” ξανά στην κόντρα με σκόρερ τον Γιάνγκα που νίκησε τον Μιχαήλ που φέρει ευθύνη.

67′ Νέα διπλή ο Τσόνιγκερ που βλέπει την ομάδα του να κινδυνεύει να ισοφαριστεί. Β.Γιοβάνοβιτς αντί Χάμπου, Ογκέντα αντί Ντιγκινί.

Κίτρινη Κάρτα

Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του ΑΠΟΕΛ Σοφρώνη Αυγουστή ίσως γιατί κάτι πρέπει να είπε πάνω στον πανηγυρισμό του…..
61′ Μειώνει σε 2-1 ο ΑΠΟΕΛ με ευθύβολο σουτ του Σατσιά.

Εντογκαλά στην  θέση του Θεοδώρου δεύτερη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ.

Απαντά ο Τσόρνιγκερ στην αλλαγή του ΑΠΟΕΛ. Ο Ντανίλο Σπόγιαριτς δίνει την θέση του στον Γιάνγκα.

Ο Νατέλ χωλαίνει και την θέση του θα πάρει ο Γεωργιανός Οκριασβίλι. Πρώτη κίνηση για τον Σοφρώνη Αυγουστή (αναγκαστική αλλαγή).

Κίτρινη κάρτα στον Χάμπο Κυριάκου για δυνατό φάουλ πάνω στον Νατέλ στον χώρο του κέντρου.

Έναρξη Αγώνα || Τέλος Αγώνα

Εναρξη Β’ Ημιχρόνου στο Τσίρειο καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.
67% κατοχή σύμφωνα με τα στατιστικά της Cytavision για το πρώτο 45λεπτο έχει ο ΑΠΟΕΛ.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΕΔΩ ΣΤΟ ΤΣΙΡΕΙΟ.

ΑΠΟΛΛΩΝ 2

ΑΠΟΕΛ 0

Σχόλιο3 λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων σύμφωνα με την υπόδειξη του 4ου διαιτητή Μενέλαου Αντωνίου.
65% κατοχή (ανούσια) όμως για την ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Goal

30′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Λάθος του Νεόφυτου Μιχαήλ, ο Μαυρίας στέλνει την μπάλα στα ανυπεράσπιστα δίκτυα του ΑΠΟΕΛ. Το 2-0 είναι γεγονός για τους γαλάζιους της Λεμεσού.

Goal20′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα! Ο Πίττας με δυνατή κεφαλιά ανοίγει το σκορ! Πέρνει φωτιά η δυτική εξέδρα από τους παραλληλούντες φίλους της Λεμεσιανής ομάδας…
Corner8ο λεπτό σέντρα του Πέδρο από δεξιά συστημένη στο κεφάλι του Σόουζα ο οποίος δεν κατάφερε εντελώς μόνος αφύλακτος να νικήσει τον Γιοβάνοβιτς.
Στην σέντρα η ομάδα του ΑΠΟΕΛ. Πολύ καλή ατμόσφαιρα εδώ στο Τσίρειο στάδιο.
1′: Έναρξη του μεγάλου αγώνα. Γαλάζιοι της Λεμεσού εναντίον γαλαζοκιτρίνων της Λευκωσίας.
Οι δυο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.
Φίλες και φίλοι της www.sportive24.com καλησπέρα σας από το Τσίρειο στάδιο Λεμεσού όπου στις 7 θα έχουμε σέντρα στο σπουδαίο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Απόλλωνα και τον δεύτερο ΑΠΟΕΛ.  Ευχόμαστε ολόψυχα να γίνει ένας αγώνας αντάξιος της ιστορίας των δύο αποψινών μονομάχων μακριά από ακρότητες και επεισόδια…και ο καλύτερος ή και πιο τυχερός να κερδίσει!!!!

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

Απόλλων (Α.Τσόρνιγκερ): Γιοβάνοβιτς, Μαυρίας, Χάμπος, Ρομπέρζ, Αλεσάμι, Χαμάς, Σπόλιαριτς, Κολ, Ντιγκινί, Πίττας, Νταμπό.

-Στον πάγκο: Δημητρίου, Φιλιώτης, Κατελάρης, Β. Γιοβάνοβιτς, Ίλιεφ, Νογιόκ, Τζουμ, Ογκεντά, Ψύχας, Αλμπάνης, Ιντζία, Γιάνγκα.

ΑΠΟΕΛ (Σ.Αυγουστή): Μιχαήλ, Πέδρο, Καρώ, Βινίσιους, Ζαμπάλα, Σατσιάς, Σόουζα, Σαρφό, Θεοδώρου, Νατέλ, Μάγκλιτσα.

-Στον πάγκο: Σκουφέτ, Νταουσβίλι, Εφραίμ, Οκριασβίλι, Έσελινκ, Τσεμπάκ, Ντιαβαρά, Πολυκάρπου, Γουίλερ, Γεωργίου, Ντονγκαλά, Ντανίλο.

Διαιτητής: Gonzalez Fuertes Pablo
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος